+48 500 537 818
biuro@szokanieruchomosci.pl

Domy

Szoka Nieruchomości - Agencja Nieruchomości - Białystok

Oferta domów w Białymstoku i okolicy.

Prezentujemy ofertę domów szeregowych już od 70 m2, wolnostojących 120-150 m2 dla lubiących przestrzeń oraz ponad 200 m2 gustownie urządzonych i komfortowych willi dla ceniących luksus i niezależność.
Wybraliśmy dla Państwa najciekawsze oferty domów dostępnych na lokalnym rynku. Znajdą tu coś dla siebie młodzi ludzie ceniący dostęp do miejskich atrakcji jak i rodziny z dziećmi, które coraz częściej kupują domy za miastem w otoczeniu natury.

Oferta 119/2023, Gmina Wyszki w cenie 1198000 zł

Rodzaj nieruchomości: Dom wolnostojący
Liczba pokoi: 6
Metraż: 186
Piętra:
Mamy przyjemność przedstawić Państwu gospodarstwo rolne o powierzchni 7ha z domem o powierzchni 186m2 oraz z całym kompleksem budynków gosp. (oborą, stodołą, domkiem drewnianym, garażem) położonym w pięknej okolicy wśród podlaskich pól, łąk i w pobliżu lasu w gminie Wyszki.
Nieruchomość znajduje się w niewielkiej odległości od centrum wsi a jej atutem jest bezpośredni dojazd z asfaltowej drogi gminnej.
Wszystkie zabudowania oraz grunty orne są sprzedawane jako całość bez możliwości podziału.
Prezentowane gospodarstwo rolne posiada duży potencjał rozwoju jako baza w kierunku hodowli bydła i trzody chlewnej oraz uprawy zbóż, pola zostały zdrenowane.
Położenie nieruchomości sprzyja doskonałym warunkom klimatycznym oraz uprawie ekologicznej, w pobliżu nie ma przemysłu ani uciążliwych zakładów produkcyjnych.
Działka nie jest objęta planem zagospodarowania przestrzennego ani uproszczonym planem urządzenia lasu.
Na terenie gospodarstwa istnieje możliwość rozbudowy o pozostałe zabudowania rolnicze na podstawie warunków zabudowy wydawanych przez wójta gminy Wyszki.
Nieruchomość jest uzbrojona w sieć wodociągową, energetyczną i telekomunikacyjną.
Dom na działce jest doinwestowany, teren wokół domu zadbany z własnymi nasadzeniami i drzewkami owocowymi.
Położenie: Wyszki – 7km (urząd gminy, poczta, bank, przychodnia, szkoła z oddziałem przedszkolnym z transportem, straż pożarna, kościół, piekarnia, sklep Dino i Lewiatan), Strabla – 9km (tartak), Bielsk Podlaski – 14km, Białystok – 40km, Plutycze – 12km
Nieruchomość znajduje się w gminie Wyszki, w powiecie bielskim, województwo podlaskie.
Bonitacja:
– grunty orne: klasa IVa – 2,67ha, IVb – 2,61ha
– pastwiska trwałe – IV – 1,44ha
– tereny mieszkalne – IVb – 0,53ha
Razem: 7,25ha (72500m2)
W skład gospodarstwa rolnego wchodzą:
– dom: jednorodzinny murowany o powierzchni 186m2 użytkowej nie wliczając strychu, rok budowy 1986
– spichlerz drewniany (dom drewniany) – 61m2
– obora murowana – 167m2
– stodoła drewniano-murowana 114m2
– garaż murowany – 114m2
Dom: zlokalizowany przy wjeździe do gospodarstwa, w pełni umeblowany, składający się z 6 pokoi, 2 łazienek, 1 kuchnia zlokalizowanej na parterze, piwnicy, strychu oraz kotłowni w środku domu.
Kilka lat temu został docieplony i przeszedł remont, zostały wymienione okna i drzwi (15 szt.). W pokojach są panele lub drewno, w kuchni, korytarzu i w łazience terakota. Został wymieniony piec C.O. oraz grzejniki. W salonie istnieje możliwość podłączenia kominka.
Obora: murowana, 6 lat temu został wymieniony dach i podobnie jak stodoła posiada dobudówkę z przeznaczeniem np. na kurnik (12m2) oraz na 15 stanowisk bez wyciągu, który został zdemontowany, z miejscem manewru dla ciągnika.
Spichlerz: drewniany dom o pow. 61m2, który można przerobić jako domek dla gości, obecnie jest tam pomieszczenie gospodarcze.
Maszyny w gospodarstwie: 4-metrowy siewnik, kosiarka, folia z poliwęglanu 4x6m, duża trampolina dla dzieci (śr. 5m), opał
Inwentarz: kury, koza i pies stróżujący
Utrzymanie domu i pozostałych budynków generuje niewielkie opłaty. Podatek od nieruchomości, ubezpieczenie + OC rolnicze ok. 1900 zł/rok, prąd (siła) z taryfą nocną 230 zł, woda w lato jest ogrzewana przez panele (bojler 300l), więc odchodzi koszt jej podgrzania.
Prezentowane gospodarstwo rolne jest idealne dla młodego rolnika, bo daje bazę i start w kierunku własnej produkcji rolno-hodowlanej, dla rodziny z dziećmi lub dla mieszkańców miasta, którzy marzą o własnym domu na wsi z przydomowym ogródkiem i chcą rozpocząć własną produkcję np. ziół czy lawendy.

Zamieszczone ogłoszenia nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego i stanowią jedynie zaproszenie do zawarcia umowy.